/Pekin, hobbit, Japonia, jp-2013, góry

Kraj kwitnącej wiśni i Dreamliner

Początek

W sobotę leciałem z Warszawy do Londynu, a już w niedzielę z Londynu do Osaki. Czyli po raz trzeci jestem w kraju kwitnącej wiśni, a rzeczonej wiśni kwitnącej jeszcze nie widziałem, i pewnie tym razem też nie zobaczę.

2013-01-05 15.08.26 Zanim przejdę do mojego ulubionego "japońskiego" tematu – kibelków 😉 muszę podzielić się ze wszystkimi dobrą nowiną. Naprawili naszego Dreamliner’a 🙂 Dowód na zdjęciu obok, zrobione z pokładu naszego samolotu tuż przed wylotem.

Japonia po raz trzeci

Znowu mnie wysłali do roboty. Tym razem obiecywali ludzkie godziny pracy, więc się zgodziłem 🙂 Jak będzie na prawdę zobaczymy jutro. Dodatkowym atutem jest, że to będzie chyba mój najdłuższy pobyt za jednym zamachem, bo aż 3 tygodnie. To oznacza, ni mniej ni więcej 2 wolne weekendy na zwiedzanie Japonii.

Podróż miałem znośną. Lot z przesiadką w Pekinie przebiegł bez zakłóceń, poza małą niedogodnością kiedy to jeden pan chciał bić drugiego za to że ten drugi zwrócił uwagę temu pierwszemu. Podniosła się wrzawa na pół samolotu, a biedna stewardessa z niemałym trudem załagodziła sprawę.
Pomimo tego drobnego incydentu przeczytałem Hobbita, więc na świeżo mogę sobie porównać z filmem.

Tym razem leciałem Air China i zauważyłem, że obsługa samolotu jest jak ruskie czołgi. Kopnie czy potrąci kogoś i ani nie przeprosi, ani nawet nie obejrzy się żeby zobaczyć czy wszystko OK. Niedaleko mnie stewardessa upuściła butelkę z sokiem i tylko troszkę wytarła, a już do sucha wycierali okoliczni pasażerowie. Dziwność!

Szczegóły lotu
Szczegóły lotu
Szczegóły lotu
Lotniko w Pekinie
Lotniko w Pekinie
Lotniko w Pekinie
Pekin
Góry Wschodniokoreańskie
Góry Wschodniokoreańskie

Teraz tylko coś zjeść i spać 🙂

Dziwny ten świat

Nazywam się Wojtek Kosiński i nie mogę żyć bez podróżowania... i komputerów

Szukaj

Ostatnie wpisy